Blog

passioncars.pl to miejsce gdzie kompleksowo sprawdzisz historię pojazdu po VIN z USA oraz Kanady.

Dostaje wiele maili z pytaniem czy warto kupić auto z USA, które miało kontakt z wodą? Moim zdaniem lepiej jest kupić auto powypadkowe, dobrze naprawione niż takie, które miało styczność z wodą. Oczywiście, że wszystko zależy od tego ile auto stało w wodzie, ale nigdy nie jesteśmy w stanie tego określić.

Samochód po powodzi musi przejść długą drogę, aby nadawał się do jakiegokolwiek użytku. Wpierw należy go rozebrać na części pierwsze, umyć, osuszyć, a następnie zakonserwować. Woda ze szlamem dostaje się we wszystkie zakamarki. Nie mam tu na myśli wyłącznie wyposażenia wnętrza czy tapicerki, ale również skrzynie biegów, silnik, nie wspominając już o elektronice. W autach nowych, które są naszpikowane elektroniką jest to zupełnie niewykonalne. Oczywiście, znajdą się osoby, które przywrócą auto do stanu używalności. Należy jednak mieć na uwadze, że doprowadzenie auta do dobrego stanu wymaga wymiany wszystkich elektronicznych modułów, co może być kompletnie nieopłacalne. Częściej dokonywane są zabiegi, które polegają jedynie na zamaskowaniu uszkodzeń. Zniszczenia mogą być o wiele większe, jeśli samochód został zalany podczas jazdy. W momencie, [...]

Miał być konkretny model z USA, żadne inne nie wchodziły w grę. Piotr, Andrzej, Michał, Tadeusz* od początku wiedzieli co ich dokładnie interesuje. Niestety, ciężko było coś znaleźć godnego zainteresowania, mimo przejrzenia kilkunastu ogłoszeń i przejechania wielu kilometrów. Po jakimś czasie z różnych powodów zdecydowali się na zakup nowego auta, chociaż wcześniej zapierali się rękami i nogami, że nigdy tego nie zrobią.

Piotr

Poszukiwany: Volkswagen Golf VII GTI 2015-2016

Zakupiony: LEON CUPRA 2.0 TSI 265 KM

 

Niedawno napisałem do Piotra, któremu jakiś czas temu pomagałem w poszukiwaniach Volkswagena Golfa VII GTI, które były dość intensywne i trwały kilka miesięcy, po czym kontakt się urwał.

Budżet jaki przeznaczył Piotr na auto wynosił ok [...]

    Back to top