Na aukcjach w USA przybywa coraz więcej samochodów, które zostały zniszczone przez huragan Ian na Florydzie oraz w Karolinie. Szacuje się, że łącznie zostało uszkodzonych około 358 tyś aut. Samochodem, które najbardziej kojarzone jest z tym huraganem jest żółty McLaren P1, który właśnie czeka na ustalenie terminu aukcji na copart. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem aut po powodzi, ale wiele osób widzi w tym okazję i szuka pojazdów gdzie poziom wody nie był aż tak wysoki, ale też modeli, które zostały wyprodukowane w małej ilość egzemplarzy oraz takich, które mają ciekawą historię. I właśnie o takim aucie będzie mowa w tym poście.

Zielone BMW E3 3.0s z 1974 roku z numerem VIN: 3180458, zostało wystawione przez Copart z przebiegiem 65 552 mil. Wartość tego auta została wyceniona na 8 860 USD. Ale jak spojrzymy na historię tego auta, to jego szacowana wartość może znacząco wzrosnąć.
Pierwszą właścicielką była Jacqueline Onassis żona greckiego magnata żeglugi morskiej Arystotelesa Onassisa, ale wcześniej jako pierwsza dama była żoną Johna F. Kennedy’ego, byłego prezydenta USA. Był w jej posiadaniu od 1974 do 1992 roku. Rzekomo był to jej ulubiony samochód. Auto służyło jej do dojazdów między mieszkaniem na Manhattanie a posiadłością w New Jersey, gdzie później sprzedała go sąsiadowi z New Jersey. Następnie auto zostało wystawione na Ebay i kupił go dealer samochodów zabytkowych w Missouri za 57 100 USD. Był to prezent dla jego żony pod choinkę.

O BMW znów zrobiło się głośno w 2016 roku kiedy to trzecia 70-letnia właścicielka wystawiała auto na sprzedaż za pośrednictwem nowojorskiego aukcjonera. Samochód można było nabyć za 295 000 USD. Nie wiadomo czy ta transakcja została kiedykolwiek sfinalizowana, natomiast jak widać auto nie opuściło już Florydy.

W sieci można znaleźć zdjęcie titla potwierdzające, że BMW należące do byłej pierwszej damy Jacqueline Kennedy jest tym samym co zostało wystawione na copart. Ma ten sam numer VIN.
________________________________

EDIT: Aukcja się skończyła na kwocie 13 300 USD, ale auto nie zostało sprzedane. Wyznaczono nowy termin aukcji na 18.11, ale jego szacowana wartość wzrosła do 95 650 USD 😃