Przeglądając aukcje Coparta zaciekawił mnie egzemplarz złotego Porsche 911 Turbo z 1997 roku. To co przyciągnęło moją uwagę, to szacowana wartość przedwypadkowa, która jest znacząco wyższa od podobnych egzemplarzy z tego rocznika (0,5 miliona dolarów). I ten jego nienaturalny wygląd z tymi szerokimi kołami 😀 Patrząc na niego, przypomniał mi się jakiś dokument, który kiedyś oglądałem i mowa była o miłośnikach RWB. Po samym numerze VIN ciężko było ustalić jakieś dokładniejsze informacje, ale skupiłem się na środowisku RWB, żeby ustalić do kogo należała ta maszyna. I jest jest to na tyle ciekawe, że warto o tym napisać.

RWB, to skrót od firmy RAUH-Welt BEGRIFF należącej do japońskiego tunera Akiry Nakai-Sana znanego na całym świecie. Japończyk projektuje panele nadwoziowe, które nadają Porsche 911 szorstkiego stylu. Jest mistrzem w swoim fachu, prawdziwym rzemieślnikiem, który wszystkie prace wykonuję ręcznie.

Mimo przedstawicielstwa firmy w różnych krajach, w tym też w Polsce. Ludzie z całego świata zapraszają Akire, bo największym zaszczytem jest kiedy to on sam osobiście zajmuję się montażem modyfikacji. A po zakończeniu prac, sam mistrz nadaje imię swojemu dziełu.

I wszystko wskazuje na to, że tak właśnie było w tym przypadku. Złote Porsche należało do Christiana Coujina, który jest kolekcjonerem Porsche RWB i to właśnie do niego przyleciał w 2019 roku Akira Nakai żeby osobiście dokonać modyfikacji w jego złotym Porsche. Finalnie auto zyskało imię Showa. A można było go podziwiać na Sema Show.

Na aukcję auto trafiło niestety bez modyfikacji nadwozia zaprojektowanych przez japońskiego mistrza. A w internecie nie ma żadnych informacji o szkodzie tego egzemplarza. Może sam przedstawiciel w Polsce mógłbym zdradzić więcej informacji 🙂 @RAUH-Welt Begriff Warsaw

Bardzo ciekawi mnie finał tej licytacji oraz co jeszcze drzemie w tym egzemplarzu poza widocznymi modyfikacjami.